Infrastruktura / Inwestycje

Plan działania w dziedzinie infrastruktury na terenie Wisły:

  • budowa kompleksu kąpielowego w Wiśle Centrum
  • rozbudowa i modernizacja istniejących obiektów sportowych z możliwością adaptacji na lodowisko , budowa nowych boisk sportowych w Wiśle Malince i Czarnym
  • rozwój infrastruktury rekreacyjnej w dolinach naszego miasta
  • budowa oraz remont chodników i mostów, w tym mostu dojazdowego do osiedla znajdującego się przy ul.Spokojnej w Wiśle Głębcach
  • uzupełnianie i wymiana oświetlenia w mieście
  • kontynuacja rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej
  • Dalszy rozwój infrastruktury na kompleksie sportowym „JONIDŁO „
  • sieć rowerowa pomiędzy dolinamim

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Stan dróg w Wiśle to temat bardzo mocno nurtujący mieszkańców oraz osoby, które do Wisły przyjeżdżają. To dlatego, że na niektórych odcinkach jest po prostu zły. Nie wiele nam daje wielokrotnie słyszane tłumaczenie, że "nie mamy na to wpływu, ponieważ większość z nich jest w zarządzaniu Powiatu lub Województwa". Z tym wpływem to nie do końca jest tak, że go nie mamy ... .

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Rozbudowa lub przebudowa drogi wojewódzkiej 941 od Ustronia Polany do Wisły to temat wielu rozmów i spekulacji, który przewija się od kilku lat. Ale jaki jest stan faktyczny? Odpowiedzi na to pytanie szukał Burmistrz od razu w pierwszych dniach po obięciu urzędu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Jak mogliśmy się w listopadzie dowiedzieć z prasy, Wisła wykupiła od PKP nieruchomość, na której zlokalizowany jest dworzec kolejowy Wisła Uzdrowisko. Teren ten obejmuje również m.in. przyległy parking z zabudowaniami. Co teraz się z dworcem stanie?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Sprawa komunikacji autobusowej okazała się, od razu po przejęciu przez Tomka Bujoka urzędu Burmistrza, zagadnieniem wielce priotytetowym. Niestety z pierwszych analiz wynikło, że funkcjonowanie dworca "PKS" od 1.1.2015 r. nie było prawnie uregulowane. Burmistrz od razu zajął się tematem i szukał możliwych rozwiązań.

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W pierwszych miesiącach swojej pracy, Burmistrz zajął się od razu tematami, które dla rozwoju i funkcjonowania Miasta Wisła są priorytetowymi. Przywrócenie do funkcjonowania besenów, znajdujących się w Centrum Wisły, z pewnością należą do takich zagadnień i dlatego już w grudniu nawiązany został kontakt z panem Łukaszem Szeligą - prezesem PZSN "Start", na terenie którego znajduje się obiekt.

BIP Wisła

bipwisla

Wystarczy informacji? Zanim wyłączysz komputer, nie zapomnij o kontakcie z nami!