Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Rozbudowa lub przebudowa drogi wojewódzkiej 941 od Ustronia Polany do Wisły to temat wielu rozmów i spekulacji, który przewija się od kilku lat. Ale jaki jest stan faktyczny? Odpowiedzi na to pytanie szukał Burmistrz od razu w pierwszych dniach po obięciu urzędu.

Zdając sobie sprawę z wagi sprawy Tomasz Bujok nie tylko zaznajomił się z informacjami, które były w posiadaniu UM, ale ponieważ nie było ich zbyt wiele, wybrał się do Marszałka woj. śląskiego.
Tu niestety okazało się, że proces planowania inwestycji jest już na bardzo zaawansowanym etapie i próby wpływu na jego przebieg miały być podjęte w miesiącach letnich ubiegłego roku! Niestety nie miało to miejsca.
Marszałek, który jest zainteresowany tworzeniem dobrej relacji z UM Wisła, zainicjował dyskusję między Zarządem Dróg Wojewódzkich a naszym Burmistrzem w celu ponownej analizy możliwości zoptymalizowania inwestycji i dopasowania jej do potrzeb naszego miasta, które przedstawił Burmistrz.
Zastanawiano się nad każdym odcinkiem drogi wojewódzkiej 941 od Ustronia Polany do ronda na Oazie. Niestety wymogi techniczne oraz możliwości budżetu przeznaczonego na przebudowę tej drogi, nie pozwalają już na wielkie zmiany i propozycje takie jak wyznaczenie nowego przebiegu, wybudowanie np. eskady na skrzyżowaniu z Jawornikiem lub ominięcie przejazdów kolejowych. Szkoda! Burmistrz prowadzi jeszcze rozmowy, które miejmy nadzieję będą miały wpływ na planowaną inwestycję.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

BIP Wisła

bipwisla

Wystarczy informacji? Zanim wyłączysz komputer, nie zapomnij o kontakcie z nami!