Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Stan dróg w Wiśle to temat bardzo mocno nurtujący mieszkańców oraz osoby, które do Wisły przyjeżdżają. To dlatego, że na niektórych odcinkach jest po prostu zły. Nie wiele nam daje wielokrotnie słyszane tłumaczenie, że "nie mamy na to wpływu, ponieważ większość z nich jest w zarządzaniu Powiatu lub Województwa". Z tym wpływem to nie do końca jest tak, że go nie mamy ... .

Przy okazji rozmów z Marszałkiem woj. śląskiego z panem Wojciechem Saługą, Burmistrz Miasta Tomasz Bujok wspomniał o stanie drogi wojewódzkiej 942 w Wiśle i konieczności jej modernizacji. Marszałek bardzo poważnie przyjął opis i argumentację naszego włodarza i ... zdecydował umieścić tą inwestycję na liście realizacji w latach 2015 - 2016.
Jest to wspaniała informacja dla nas, ponieważ na przebudowę tej drogi przewidziano 20 mln. złotych, co oznacza, że będzie to bardzo gruntowna przebudowa.

Tegoroczny etap ma na celu gruntowną przebudowę lewego pasa jezdni od ronda na Oazie do skrzyżowania Malinka - Czarne. W przyzłym roku przewiduje się przebudowę drugiego pasa wraz z chodnikami oraz położenie górnej warstwy asfaltu na całej jezdni nowoczesną technologią (bez łączenia na środku).

Jeśli plany zostaną zrealizowane, to będzie to oznaczało, że jeden z głównych naszych węzłów komunikacyjnych - droga od Ustronia Polany do skrzyżowania Malinka - Czarne będzie całkowicie odnowiona, co z pewnością ucieszy naszych mieszkańców i przybywających do nas turystów.

Jedynym zagrożeniem realizacji inwestycji może być nie do końca uregulowany stan prawny pod względem własności, nie mniej jednak Burmistrz bardzo liczy na zrozumienie i przychylność mieszkańców w tym względzie.

 

Komentarze   

0 #1 zobacz 2017-07-02 19:09
Jak zdobyc więcej lajków na insta ? Ten bot wykona całą
robotę za ciebie:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J7tae8lSn9I[/youtube]
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

BIP Wisła

bipwisla

Wystarczy informacji? Zanim wyłączysz komputer, nie zapomnij o kontakcie z nami!