Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Współpraca z Polskim Związkiem Narciarskim to jedno z kluczowych zagadnień.  Ma to wpływ na wiele dziedzin życia naszego miasta. Z tego właśnie powodu w dniu 26.03.2015 r. zostało podpisane porozumienie między Urzędem Miasta i PZN.

Wspólne działania np. w dziedzinie organizacji dużych imprez sportowych na Skoczni im. Adama Małysza, to wielka możliwość rozwouj dla naszego Miasta. Płyną z tego nie tylko finansowe korzyści dla naszego społeczeństwa poprzez pieniądze pozostawione przez tysiące turystów, przyjeżdżających do Wisły na Puchar Świata i Letnie Granprix. Transmisję w ogólnoposkich i zagranicznych mediach, to aspekt promocyjny, który ma kluczowe znaczenie.

Nie tylko skocznia w Malince, ale wszystkie inne obiekty sportowe, które posiadamy lub chcemy posiadać, to kolejny temat porozumienia. Wykorzystanie wieloletniego doświadczenia PZN w tej dziedzinie, który ma pełnić rolę wspierania i doradzania UM, z pewnością wpłynie owocnie na rozwój sportu i rekreacji w Wiśle.

Nie można też zapomnieć o wspólnych staraniach dotyczących budowy hali sportowej dla Liceum w Wiśle Centrum. Ważna też byłaby wspólna strategia, mająca na celu doprowadzenie do budowy chodnika przy drodze przejazdowej w okolicy Skoczni im. Adama Małysza, która jest w zarządzaniu Marszałka woj. śląskiego.

Tu znajdziesz kopię oryginalnego porozumienia

 

 

Komentarze   

0 #1 Wojciech 2015-04-01 23:38
Jak słyszę o budowie kolejnej hali sportowej w centrum to mnie ciarki przechodzą... Mamy taka małe i słabo zorganizowane centrum, które zasypia średnio o godzinie 19.00 i jeszcze zabudujemy go boiskami, halami, sportowymi... Jak na centrum jednego z kurortów wypoczynkowych polskich to trochę słabo to wygląda.
Cytować
0 #2 Andrzej 2015-04-02 07:51
Cytuję Wojciech:
Jak słyszę o budowie kolejnej hali sportowej w centrum to mnie ciarki przechodzą...

Z tego co wiem, to teren pod halę sportową jest już dawno wykupiony przez starostwo powiatowe za blokami w centrum Wisły. To właśnie powiat jest za to odpowiedzialny, bo jemu podlega liceum w Wiśle. Podobno dzieci z liceum chodzą na WF do Startu, bo na salach przy szkole w centrum (hala i mała sala) nie ma już żadnego wolnego czasu na zajęcia sportowe.
Moim zdaniem hala sportowa jest potrzebna dla dalszego rozwoju dzieci i młodzieży. A jeśli teren jest starostwa, to jak go na to nie przeznaczą, to inaczej nie będzie go można zagospodarować. Chyba, że go sprzedają na kolejny supermarket, co już też słyszałem. Może Burmistrz, czy Rada coś o tym powiedzą. :-)
Cytować
0 #3 Andrzej 2015-04-02 13:08
Skoro mamy jedną halę i bierzemy się za budowę kolejnej to może byśmy pomyśleli o utworzeniu jakiegoś klubu, ewentualnie o zajęciach dla zdolnych chłopaków z Wisły chcących trenować i uprawiać coraz popularniejszą dyscyplinę sportu jaką jest w Polsce siatkówka.

Odnoszę wrażenie, że stawiamy głównie na piłkę nożną (zajęcia są już z maluchami kilkuletnimi) i sporty zimowe a może czas spróbować z siatkówką?

Z tego co mi wiadomo chętni by byli, tylko trzeba im zorganizować zajęcia z dobrym trenerem, który mógłby wykorzystać ich potencjał! Myślę, że warto, szkoda żeby marnowała się nasza utalentowana młodzież wiślańska :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

BIP Wisła

bipwisla

Wystarczy informacji? Zanim wyłączysz komputer, nie zapomnij o kontakcie z nami!